Kardiyoloji Uzmanı Dr Veysi CAN Şırnak devlet hastanesinde ilk defa zorlu ayak damarları tıkalı ve by pass lı bir hastanın sol koldan tıkalı by pass damarı başarılı bir şekilde açıldı.
09 Haziran 2022

Fotoram.io.jpg

Daha önce kalp ameliyatı olan (by-pass) hasta sonrasında bacak damarları tıkanması üzerine bacak damarlarına stent implante edilmiş. Yaklaşık 1 yıl önce göğüs ağrısı olması üzerine  bir by pass damarına başka bir hastanede stent implante edilmiş. Tekrar göğüs ağrısı olması üzerine şırnak devlet hastanesi kardiyoloji polikliniğimize göğüs ağrısı ile başvuran hastanın alınan kanlarında kriz değerlerinde yükseklik saptanması üzerine anjio amaçlı yatırıldı.
Hastanın ayak damarları tıkalı olmasından dolayı sol koldan (sol radial arter) anjio yapıldı. Sol koldan yapılan anjio da daha önce stent takılan by pass damarının tıkandığı göründü ve ilaçlı balon ile tıkalı by pass damarı başarılı bir şekilde açıldı.
Şırnak devlet hastanesinde ilk defa zorlu ayak damarları tıkalı ve by pass lı bir hastanın sol koldan tıkalı by pass damarı başarılı bir şekilde açıldı...