T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü Şırnak Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü Şırnak Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Şırnak'ta kalın bağırsağında kitle olan kanser hastası 68 yaşındaki Hadice Öklü, yapılan kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu.

Güncelleme Tarihi: 01/09/2020ameliyat1.png


Şırnak'ta kalın bağırsağında kitle olan kanser hastası 68 yaşındaki Hadice Öklü, yapılan kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu.

Şırnak Devlet Hastanesinde kalın bağırsağında kitle olan Hadice Öklü, 3 saat süren kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu. İdil ilçesi Teke köyünde bir hafta önce büyük tuvaletinde kanama gören Öklü, İdil Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından Şırnak Devlet Hastanesine sevk edildi. Hastanede yapılan tetkikte kalın bağırsak kanseri teşhisi konulan Öklü’ye genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Can Akgün ve ekibi tarafından kapalı bağırsak ameliyatı yapıldı. Bir haftalık tedavinin ardından taburcu olan Öklü’yü doktor ekibi son muayenenin ardından evine uğurladı. Sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu belirten Öklü, ameliyatı gerçekleştiren doktor ve ekibine teşekkür etti.
Öklü’nün eşi Mehmet Şerif Öklü bir hafta önce eşinin artan şikayetleri üzerine İdil’de doktora gittiklerini ambulansla sevk ettikleri Şırnak’ta ameliyat edildiğini anlattı. Öklü, "Hocamız ilk günden bu yana eşimle çok yakından ilgilendi. Ameliyatını gerçekleştirdi artık o eski ağrıları kalmadı. Allah razı olsun kendisinden çok teşekkür ediyoruz" dedi.
Op. Dr. Can Akgün hastanın büyük tuvaletinde kan görmesi şikayetiyle geldiğini yapılan endoskopik incelemeler ve radyolojik görüntülerle kalın bağırsağında kitle olmasıyla kapalı ameliyat yapıldığını aktardı. Bu tür hastalıkların tedavilerinin genellikle üçüncü basamak hastanelerde uygulandığını ifade eden Op. Dr. Akgün, "Hastamız büyük tuvaletinde kan görmesi ve genel durum düşkünlüğü nedeniyle hastanemize başvurdu. Hastanemizde yapılan endoskopik incelemeler ve radyolojik görüntülemeler soncunda kalın bağırsağında kanamaya neden olan ve bağırsağında neredeyse tıkayacak seviyeye gelecek büyüklükte bir kitle saplanması üzerine bir tedavi gerekliliği ortaya çıktı.Genel cerrahi uzm. Özhan Albayrak,anestezi Uzm. Kamuran Uluç,Orçun Sercanla beraber kapalı yöntemle kalın bağırsak kanseri ameliyatını gerçekleştirdik.